MCS04020C4221FE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MCS04020C4221FE000
Descripción:
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 4.22 kOhms
Series MCS - Professional
Power (Watts) 0.063W, 1/16W