MCS04020D2491DE000
Vishay Dale
Producto No:
MCS04020D2491DE000
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES 2.49K OHM 0.5% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.49 kOhms
Series MCS - Professional
Power (Watts) 0.063W, 1/16W