MCS0402MC4532FE000
Vishay Dale
Producto No:
MCS0402MC4532FE000
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES 45.3K OHM 1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 45.3 kOhms
Series MCS AT - Professional
Power (Watts) 0.063W, 1/16W