MCS0402PD7501BE100
Vishay Dale
Producto No:
MCS0402PD7501BE100
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES 7.5K OHM 0.1% 1/5W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 kOhms
Series MCS HP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W