MCU08050C2499FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MCU08050C2499FP500
Paquete:
0805
Descripción:
RES 24.9 OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 24.9 Ohms
Series MCU - Professional
Power (Watts) 0.125W, 1/8W