MCU08050D7681BP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MCU08050D7681BP500
Descripción:
RES 7.68K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 7.68 kOhms
Series MCU - Precision
Power (Watts) 0.125W, 1/8W