MCW0612MC1003FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MCW0612MC1003FP500
Paquete:
0612
Descripción:
RES 100K OHM 1% 1W 1206 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.122" W (1.60mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series MCW AT - Professional
Power (Watts) 1W