MDBRE15SEJNO
Amphenol ICC (Commercial Products)
Producto No:
MDBRE15SEJNO
Descripción:
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic, Glass Filled
Shell Material, Finish Zinc, Nickel Plated
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E) High Density
Operating Temperature -40°C ~ 105°C