MDF7-34D-2.54DSA(71)
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
MDF7-34D-2.54DSA(71)
Descripción:
CONN RCPT 34POS 0.1 PCB
Guía del usuario
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating -
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series MDF7
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)