MDR-100-24
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
MDR-100-24
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 96W
En stock : 4689
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 86%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CCC, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 3.94" L x 2.17" W x 3.54" H (100.0mm x 55.0mm x 90.0mm)
Number of Outputs 1
Series MDR-100 (96W)
Power (Watts) 96W