MDS02L-12
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
MDS02L-12
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Paquete:
7-SIP
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 2W
En stock : 464
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 7-SIP
Current - Output (Max) 167mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series MDS02 (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 80%