C&K
Producto No:
MDS6500AL02CL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SNAP SWITCH 300MA AT 30VDC 50GF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.629
$3.629
10
$3.3535
$33.535
25
$3.14412
$78.603
50
$3.07439
$153.7195
100
$2.445585
$244.5585
250
$2.305802
$576.4505
500
$2.166076
$1083.038
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.224" (5.7mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Release Force | 3.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 300mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | MDS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 50gf |
| Overtravel | 0.011" (0.3mm) |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | 0.071" (1.8mm) |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MDS6500A |
| Differential Travel | - |