Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
ME10168434A0601
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 168POS 0.024
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.3315
$8.3315
10
$7.5012
$75.012
27
$7.066594
$190.798038
54
$6.88521
$371.80134
81
$6.704064
$543.029184
243
$5.979328
$1452.976704
459
$5.616942
$2578.176378
945
$4.964662
$4691.60559
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 168 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.087" (2.20mm) |
| Contact Type | - |
| Termination | Solder |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Board Edge, Straddle Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 14; 28; 14; 28 |
| Series | Mini Cool Edge 0.60mm |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.024" (0.60mm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Package | Tray |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | ME101 |