ME20A1802C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
ME20A1802C01
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Single Blade Included)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.31" L x 1.85" W x 1.50" H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Series ME20 (20W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC