IXYS
Producto No:
MEA75-12DA
Fabricante:
Paquete:
TO-240AA
Lote:
-
Descripción:
DIODE MODULE 1.2KV 75A TO240AA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$32.091
$32.091
10
$29.5944
$295.944
100
$25.271805
$2527.1805
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 300 ns |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-240AA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 mA @ 1200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-240AA |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2.17 V @ 100 A |
| Mfr | IXYS |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 75A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | MEA75 |