MENB1020A1240F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MENB1020A1240F01
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.31" L x 1.85" W x 1.27" H (84.0mm x 47.0mm x 32.3mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Current - Output (Max) 1.5A
Series MENB1020 (20W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC