MENB1030A1503C01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MENB1030A1503C01
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 2A
Series MENB1030 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC