MES30B11P1J
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
MES30B11P1J
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 25W
Guía del usuario
Polarization Positive Center
Operating Temperature 0°C ~ 65°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.25" L x 2.64" W x 1.42" H (108.0mm x 67.0mm x 36.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.33A
Series MES30B (30W)
Power (Watts) 25 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency 72%
Voltage - Output 7.5V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC