MF-MSMF110/16-2
Bourns Inc.
Producto No:
MF-MSMF110/16-2
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1812
En stock : 90078
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Lead Spacing -
Current - Max 100 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 2.2 A