MF-RHT300-2
Bourns Inc.
Producto No:
MF-RHT300-2
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 3A RADIAL
En stock : 2680
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 0.543" (13.80mm)
Approval Agency -
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Current - Max 100 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.346" L x 0.118" W (8.80mm x 3.00mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 79 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series Multifuse®, MF-RHT
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 33 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 6 A