MF-SD013/250-2
Bourns Inc.
Producto No:
MF-SD013/250-2
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 60V 130MA 4SMD
En stock : 12840
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (250V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 130 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency UR
Lead Spacing -
Current - Max 3 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.350" L x 0.283" W (8.90mm x 7.20mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 10 Ohms
Ratings -
Series Multifuse®, MF-SD
Type Polymeric
Package / Case 4-SMD Cube
Thickness (Max) 0.402" (10.20mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 2 Ohms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 260 mA