MF-USML175/6-2
Bourns Inc.
Producto No:
MF-USML175/6-2
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 6V 1.75A 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.75 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 50 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.101" W (3.22mm x 2.58mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 50 mOhms
Series Multifuse®, MF-USML/X
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 6 mOhms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 3.5 A