MF0207FRE52-5K6
YAGEO
Producto No:
MF0207FRE52-5K6
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 5.6K OHM 1% 0.6W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series MF0
Power (Watts) 0.6W