MFLS250-1015
Bel Power Solutions
Producto No:
MFLS250-1015
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 200W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.38 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.50" L x 2.50" W x 1.57" H (114.3mm x 63.5mm x 39.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20 A
Series FLS250 (250W)
Power (Watts) 200W (300W Forced Air)