MFP1WSBRD52-1K75
YAGEO
Producto No:
MFP1WSBRD52-1K75
Descripción:
RES 1.75K OHM 0.1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.75 kOhms
Series MFP
Power (Watts) 1W