MFP200BBD73-10K
YAGEO
Producto No:
MFP200BBD73-10K
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 0.1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series MFP
Power (Watts) 2W