MFR1WSDRD52-56K2
YAGEO
Producto No:
MFR1WSDRD52-56K2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 56.2K OHM 0.5% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56.2 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 1W