MFR200DBD73-2K49
YAGEO
Producto No:
MFR200DBD73-2K49
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.49K OHM 0.5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.49 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 2W