MFR25SFTF52-2K7
YAGEO
Producto No:
MFR25SFTF52-2K7
Descripción:
RES 2.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
En stock : 4257
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W