MFR25SFTF52-40K2
YAGEO
Producto No:
MFR25SFTF52-40K2
Descripción:
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 40.2 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W