MFR2WSFTF52-59K
YAGEO
Producto No:
MFR2WSFTF52-59K
Descripción:
RES 59K OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 59 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 2W