MG12FT2M43
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MG12FT2M43
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.43M OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.43 MOhms
Series MG
Power (Watts) 0.5W, 1/2W