MG12JB470K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MG12JB470K
Descripción:
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 kOhms
Series MG
Power (Watts) 0.5W, 1/2W