MG2JT120K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MG2JT120K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 120K OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 kOhms
Series MG
Power (Watts) 2W