MGDBK10DC
Gaia Converter
Producto No:
MGDBK10DC
Fabricante:
Gaia Converter
Descripción:
DC DC CONVERTER
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 16V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A, 1A
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 80%
Mfr Gaia Converter
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series MGDK10 (10W)
Power (Watts) 10 W