MGDBK35OE
Gaia Converter
Producto No:
MGDBK35OE
Fabricante:
Gaia Converter
Descripción:
DC DC CONVERTER
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.45A, 1.45A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 17-DIP Module, 12 Leads
Efficiency 84%
Mfr Gaia Converter
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series MGDK35 (35)
Power (Watts) 35 W