MGDSK100MC
Gaia Converter
Producto No:
MGDSK100MC
Fabricante:
Gaia Converter
Descripción:
DC DC CONVERTER
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 60V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 20A
Voltage - Input (Min) 11V
Package / Case 18-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr Gaia Converter
Features Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MGDK100 (100W)
Power (Watts) 100 W