MGDSK10QC
Gaia Converter
Producto No:
MGDSK10QC
Fabricante:
Gaia Converter
Descripción:
DC DC CONVERTER
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 140V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 8-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 80%
Mfr Gaia Converter
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.58" L x 1.03" W x 0.33" H (40.3mm x 26.3mm x 8.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MGDK10 (10W)
Power (Watts) 10 W