MGN1X-AC12
Omron Automation and Safety
Producto No:
MGN1X-AC12
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 80°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 791 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.9 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series MGN
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material -
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 10.2 VAC