Panasonic Industrial Automation Sales
Producto No:
MHMF012L1V2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$723.216
$723.216
10
$657.4703
$6574.703
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 45.32 / 320 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Diameter - Shaft | 0.339" (8.60mm) |
| Termination Style | Cable with Connector |
| Approval Agency | CE, cULus, cURus |
| Encoder Type | Absolute |
| Voltage - Rated | 200VAC |
| Size / Dimension | Square - 1.575" x 1.575" (40.00mm x 40.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.811" (46.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.984" (25.00mm) |
| RPM | 3000 RPM |
| Function | Servomotor |
| Series | MINAS A6 |
| Type | AC Motor |
| Power - Rated | 100W |
| Motor Type | - |
| Mfr | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 157.2 / 1110 |
| Features | Brake, Key, Oil Seal |
| Package | Box |
| Gear Reduction Ratio | - |
| Base Product Number | MHMF012 |