MHV11C225MAT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
MHV11C225MAT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MH
Package / Case SMD, J-Lead
Thickness (Max) 0.148" (3.75mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF