Microchip Technology
Producto No:
MIC2012-2PZQS
Fabricante:
Paquete:
16-QSOP
Lote:
-
Descripción:
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 16µA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Standards | - |
| Series | - |
| Function | Controller |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Protocol | USB |
| Interface | - |
| Base Product Number | MIC2012 |