Microchip Technology
Producto No:
MIC2215-PPPYML-TR
Fabricante:
Paquete:
16-MLF® (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3V/3V/3V 16MLF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.3655
$2.3655
25
$1.9665
$49.1625
100
$1.805
$180.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 70dB ~ 45dB (100Hz ~ 1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 3 |
| Current - Output | 250mA, 250mA, 250mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 550 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-MLF® (4x4) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad, 16-MLF® |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V, 3V, 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.275V @ 250mA, 0.275V @ 250mA, 0.275V @ 250mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MIC2215 |