Microchip Technology
Producto No:
MIC22602YML-TR
Fabricante:
Paquete:
24-MLF® (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 24MLF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.743
$3.743
25
$3.116
$77.9
100
$2.831
$283.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 6A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-MLF® (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, 24-MLF® |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.7V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MIC22602 |