Microchip Technology
Producto No:
MIC2297-42YML-EV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOARD EVAL FOR MIC2297-42YML
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 42V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Features | - |
| Utilized IC / Part | MIC2297 |
| Package | Bulk |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Product Status | Active |
| Voltage - Input | 2.5V ~ 10V |
| Base Product Number | MIC2297 |