MIC2297-42YML-EV
Microchip Technology
Producto No:
MIC2297-42YML-EV
Descripción:
BOARD EVAL FOR MIC2297-42YML
Guía del usuario
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 42V
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Microchip Technology
Features -
Utilized IC / Part MIC2297
Package Bulk
Current - Output / Channel 20mA
Product Status Active
Voltage - Input 2.5V ~ 10V