Microchip Technology
Producto No:
MIC2587-2YM
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC HOT SWAP CTRLR GP 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.7975
$4.7975
25
$3.99
$99.75
100
$3.629
$362.9
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 2 mA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Internal Switch(s) | No |
| Current - Output (Max) | - |
| Series | - |
| Type | Hot Swap Controller |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 10V ~ 80V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Features | Latched Fault |
| Package | Tube |
| Programmable Features | Current Limit, Fault Timeout, Slew Rate, UVLO |
| Base Product Number | MIC2587 |