Microchip Technology
Producto No:
MIC29501-5.0WT
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 5A TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.462
$9.462
25
$7.8755
$196.8875
100
$7.1725
$717.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 5A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MIC29501 |