Microchip Technology
Producto No:
MIC3231YTSE
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP-EP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.5745
$2.5745
25
$2.147
$53.675
100
$1.957
$195.7
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 6V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 45V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 100kHz ~ 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | MIC3231 |