MIC37300-1.5BR
Microchip Technology
Producto No:
MIC37300-1.5BR
Paquete:
S-PAK-3
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 3A SPAK-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package S-PAK-3
Control Features -
Series -
Package / Case Spak-3 (3 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V