Microchip Technology
Producto No:
MIC3775-1.5YMM
Fabricante:
Paquete:
8-MSOP
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 750MA 8MSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.299
$2.299
25
$1.9285
$48.2125
100
$1.748
$174.8
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 750mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 750mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MIC3775 |